Grove Art Online/Oxford Art Online

Dostopnost
Groveart odd (Dostop z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Oddaljen dostop za študente in osebje UL, ki so člani knjižnic UL in CTK ter vse člane NUK)

The Grove Dictionary of Art je temeljna enciklopedija umetnosti - slikarstva, kiparstva, arhitekture ter tudi dekorativnih umentosti - keramika, steklo, notranje oblikovanje itn. Obsega preko 45 000 člankov (22 000 biografij) o umetnikih, smereh, šolah, tehnikah, teorijah, mestih, državah, obdobjih itn. itn. Vključuje 40 000 slik (povezava "diagrams" pri članku), ter še dodatnih 100 000 slik iz Bridgeman Art Library, največje elektronske zbirke slik na svetu. Članki so dopolnjeni s skupaj 500 000 bibliografskimi referencami za nadaljne poglobljeno raziskovanje ter s povezavami do izbranih spletnih mest (1000).

GroveArt skupaj nabavljajo Akademija za likovno umetnost, Fakulteta za arhitekturo, Oddelek za umetnostno zgodovino FF, Pedagoška fakulteta in NUK.

Likovne umetnosti Enciklopedije

Ponudnik: Oxford University Press