Grove Art Online/Oxford Art Online

Dostopnost
Groveart odd (Dostop z lokacij UL, CTK, NIB in NUK. Oddaljen dostop za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane knjižnic UL, CTK, NIB in NUK)

The Grove Dictionary of Art je enciklopedija umetnosti - zajema slikarstvo, kiparstvo, arhitekturo ter dekorativne umetnosti - keramiko, steklo, notranje oblikovanje itn. Obsega preko 30 000 člankov (20.000 biografij) o umetnikih, smereh, šolah, tehnikah, teorijah, mestih, državah, obdobjih itn. Vključuje tudi 40 000 slik (povezava "diagrams" pri članku). Članki so dopolnjeni s podatki o bibliografskih viri za nadaljnje poglobljeno raziskovanje ter s povezavami do izbranih spletnih mest.

GroveArt skupno nabavljajo Akademija za likovno umetnost, Fakulteta za arhitekturo, Oddelek za umetnostno zgodovino FF, Pedagoška fakulteta in NUK.

Navodila za uporabo (PDF, 1MB). Navodila so v angleškem jeziku.

Prikaz uporabe Grove Art Online (v angleškem jeziku)

Likovne umetnosti Enciklopedije

Ponudnik: Oxford University Press