Elsevier

2022

Licenčna pogodba z Elsevierjem za leto 2022 korespondenčnim avtorjem s članic slovenskega konzorcija omogoča 250 brezplačnih objav člankov (vavčerji brez plačila APC – Article Processing Charge) v odprtem dostopu v 1.670 hibridnih revijah založnika (v 12 revijah lahko koristijo vavčer le avtorji z institucije, ki revijo naroča). Ugodnosti ne veljajo za objave v revijah Cell Press, The Lancet in revijah določenih partnerskih založb ali združenj.
Za objave v hibridnih revijah po porabljeni kvoti vavčerjev in za objave v založnikovih revijah zlatega odprtega dostopa (seznam Core Hybrid Eligible Journals, Additional Eligible Titles) so korespondenčni avtorji članic konzorcija v letu 2022 upravičeni do 20% popusta na APC.

Splošni pogoji:

• za članke, ki so SPREJETI v objavo v letu 2022,
  • pravilna navedba podatkov o avtorjevi instituciji,
  • identifikacija avtorja z uradnim e-mail naslovom (domeno) institucije.

Avtor po sprejemu članka v objavo v založnikovem sistemu izbere možnost odprte objave, pripadnost korespondenčnih avtorjev institucijam konzorcija in upravičenost do popusta potrjujejo kontaktne osebe v knjižnicah institucij.

Seznam kontaktnih oseb

Institucija Kontaktna oseba
Geološki zavod Slovenije irena.trebusak@geo-zs.si
Institut Jožef Stefan luka.sustersic@ijs.si
Inštitut za materiale in tehnologije petrusa.miholic@imt.si
Kemijski inštitut lili.grah@ki.si
Kmetijski inštitut Slovenije lili.marincek@kis.si
Onkološki inštitut dozura@onko-i.si
Splošna bolnišnica Celje janja.korosec@sb-celje.si
Splošna bolnišnica Jesenice irena.micco@sb-je.si
Univerza na Primorskem janja.jutersek@upr.si
Univerza v Mariboru bernarda.korez@um.si
Univerza v Novi Gorici mirjana.frelih@ung.si
Univerzitetna psihiatrična klinika Ljubljana lidija.brkovic@psih-klinika.si
Univerzitetni klinični center Maribor alenka.helbl1@guest.arnes.si
Univerza v Ljubljani mojca.kotar@uni-lj.si
Znanstveno raziskovalni center SAZU oberstar@zrc-sazu.si
Znanstveno-raziskovalno središče Koper peter.cerce@zrs-kp.si

Avtorji lahko delijo svoje raziskave z drugimi raziskovalci v vseh stopnjah postopka objave, vendar je potrebno pri tem upoštevati Elsevierjevo politiko o deljenju objav (spletne strani, akademska družbena omrežja, repozitoriji, orodja za urejanje bibliografij ipd.).

Več informacij najdete na http://www.ctk.uni-lj.si/konzorciji-ctk/.

To delo je ponujeno pod Creative Commons Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 International licenco