Dostop do PsycTests

Objavljeno: 1. januar 2024

V konzorciju COSEC smo pridobili dostop do zbirke PsycTests.

PsycTests je elektronska zbirka podatkov, ki vsebuje informacije o psiholoških testih in merilih, ki so lahko podlaga za raziskave in poučevanje. Zbirka vsebuje tako povzetke kot tudi celotna besedilo. Baza podatkov služi tudi kot repozitorij psiholoških testov in meril ter je vir strukturiranih informacij o testih, ki so pomembni za psihologe in strokovnjake iz sorodnih področij (npr. psihiatrija, menedžment, poslovanje, izobraževanje, družbene vede, nevroznanost, pravo, medicina in socialno delo).

Dostop je omogočen z lokacij Univerze v Ljubljani (Filozofska fakulteta/Oddelek za psihologijo, Fakulteta za družbene vede, Ekonomska fakulteta, Teološka fakulteta), Univerze v Mariboru (UKM, Filozofska fakulteta, Fakulteta za varnostne vede) in Univerze na Primorskem (FAMNIT, Pedagoška fakulteta). Oddaljeni dostop za študente, diplomante in osebje Univerze v Ljubljani (Filozofska fakulteta/Oddelek za psihologijo, Fakulteta za družbene vede, Ekonomska fakulteta, Teološka fakulteta), Univerze v Mariboru (UKM, Filozofska fakulteta, Fakulteta za varnostne vede) in Univerze na Primorskem (FAMNIT, Pedagoška fakulteta).