30 % ZNIŽANJE APC-JEV ZA DE GRUYTER

V sodelovanju z EIFL sta konzorcij COSEC in založnik De Gruyter podpisala pogodbo, ki upravičenim avtorjem prinaša 30 odstotni popust na stroške objav prispevkov (APC) v odprtem dostopu. Popust velja za prispevke, ki bodo oddani v uredništvo revij med 26.02.2020 in 31.12.2020.
Popust je mogoče uveljaviti za objavo prispevka v revijah, katerih seznam najdete na povezavi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1uas8IkAWX6T_uLap2PbWnZ18QHaZlaO3LKwwNdjY2eI/edit#gid=0

Do popustov so upravičeni dopisni avtorji, ki so študenti, zaposleni ali pogodbeniki institucij:
• Univerza v Ljubljani (z NUK in CTK)
• Univerza v Mariboru (z UKM)
• Univerza na Primorskem
• Inštitut za ekonomska raziskovanja
• Inštitut za narodnostna vprašanja
• Pedagoški inštitut
• Onkološki inštitut Ljubljana
• Inštitut informacijskih znanosti, Maribor (IZUM)

Kako do uveljavitve popusta na APC:
• Ob oddaji prispevka v revijo zlatega odprtega dostopa (v revijo, kjer je mogoča objava le v odprtem dostopu) bo založnik avtomatično prepoznal avtorjevo upravičenost do popusta na APC.
• Ob oddaji prispevka v hibridno revijo (v revijio, kjer se lahko avtor odloči, ali bo članek objavil v odprtem dostopu ali ne) mora dopisni avtor – po sprejetju prispevka –obvestiti uredništvo revije ALI OAfunding@degruyter.com o tem, da želi svoj prispevek objaviti v odprtem dostopu IN da je upravičen do popusta, ker je povezan z eno izmed zgoraj navedenih institucij.

V primeru vprašanj nas lahko kontaktirate: cosec@nuk.uni-lj.si.

Creative Commons licenca
To delo je ponujeno pod Creative Commons Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 International licenco