1 VAVČER ZA APC PRI APA

Pogodba med založnikom American Psychological Association (APA) in konzorcijem za nakup elektronskih virov COSEC v letu 2020 omogoča upravičenim avtorjem brezplačno objavo enega članka upravičenega avtorja v odprtem dostopu. Članek lahko upravičen avtor objavi v vseh revijah zbirke PsycArticles, ki niso objavljene pri založbi Hogrefe Publishing (seznam revij, kjer je mogoče uporabiti vavčer).

Upravičen avtor je dopisni avtor članka, ki je član osebja ali študent z veljavnim študentskim statusom pri instituciji, ki ima dostop do zbirke PsycArticles:

Univerza v Ljubljani:

• Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Oddelek za psihologijo na Filozofski fakulteti
  • Fakulteta za družbene vede
  • Pedagoška fakulteta
  • Ekonomska fakulteta

Univerza v Mariboru:

• Univerzitetna knjižnica Maribor
  • Fakulteta za varnostne vede
  • Filozofska fakulteta

Univerza na Primorskem:

• Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
  • Pedagoška fakulteta Koper

Kako do uveljavitve vavčerja: upravičen avtor, ki želi članek objaviti v revijah PsysArticles v odprtem dostopu, naj po oddaji članka to sporoči na elektronski naslov: cosec@nuk.uni-lj.si.

Creative Commons licenca
To delo je ponujeno pod Creative Commons Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 International licenco