Dostop do DBpia in KRpia

Objavljeno: 11. januar 2021

Fakulteta za družbene vede je za Univerzo v Ljubljani (s CTK, NUK in NIB) pridobila oddaljeni dostop do dveh zbrik:

• DBpia je namenjena za iskanje in dostop do znanstvene in strokovne literature z različnih področij, ki je izšla v Južni Koreji. Vključuje bibliografske podatke z izvlečki in besedila člankov iz 4000 korejskih znanstvenih in strokovnih revij, elektronske knjige, podatke o disertacijah itn.  V zbirki so tudi nekateri viri v angleškem jeziku, objavljeni v Koreji.
  • KRpia je namenjena za iskanje in dostop do publikacij s področja Koreje. Vključena so področja literature, ekonomije, poslovanja, teologije, prava, administracije, umetnosti, inženirstva in naravoslovja. Zbirka obsega terminološke slovarje, zgodovinske dokumente, biografske slovarje, znanstvene članke, izvorna literarna besedila in multimedijske vire. V iskanje so integrirani različni slovarji in zbirka DBpia.

Dostop je omomogočen z lokacij UL, CTK, NIB in NUK; oddaljen dostop je omogočen za študente in osebje UL ter osebje CTK, NIB in NUK.

Vabljeni k uporabi!