Grove Art Online/Oxford Art Online

Dostopnost
Groveart odd (Dostop z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Oddaljen dostop za študente in osebje UL, ki so člani knjižnic UL in CTK ter vse člane NUK)

The Grove Dictionary of Art je temeljna enciklopedija umetnosti - slikarstva, kiparstva, arhitekture ter tudi dekorativnih umentosti - keramika, steklo, notranje oblikovanje itn. Obsega preko 30 000 člankov (20.000 biografij) o umetnikih, smereh, šolah, tehnikah, teorijah, mestih, državah, obdobjih itn. itn. Vključuje tudi 40 000 slik (povezava "diagrams" pri članku). Članki so dopolnjeni z bibliografskimi referencami za nadaljne poglobljeno raziskovanje ter s povezavami do izbranih spletnih mest.

GroveArt skupaj nabavljajo Akademija za likovno umetnost, Fakulteta za arhitekturo, Oddelek za umetnostno zgodovino FF, Pedagoška fakulteta in NUK.

Navodila za uporabo (PDF, 1MB). Navodila so v anngleškem jeziku.

Prikaz uporabe Grove Art Online (v angleškem jeziku)

Likovne umetnosti Enciklopedije

Ponudnik: Oxford University Press