Credo Online Reference Service, Academic Core Collection

Dostopnost
Credo Online Reference Service, Academic Core Collection (Dostop z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Oddaljen dostop za študente in osebje UL, ki so člani knjižnic UL, CTK in NUK)

Credo Online Reference Service, Academic Core Collection je idealna zbirka, kjer lahko začnete svoje iskanje, ko potrebujete razlago pojmov, biografske podatke itn., saj vsebuje več kot 700 referenčnih del (enciklopedije, atlasi, slovarji, priročniki, biografski leksikoni itn.) z različnih strokovnih področij (filozofija, glasba, geografija, jezikoslovje, likovne umetnosti, medicina, naravoslovje, pravo, psihologija, sociologija, tehnika, verstva, zgodovina itn.) številnih založnikov, med njimi tudi Cambridge University Press, Elsevier, Routledge, SAGE, Wiley-Blackwel itn.

Znotraj zbirke lahko razširite svoje začetno iskanje še na druge zunanje kvalitetne vire (Related Resources) kot so Encyclopedia Britannica (splošna enciklopedija), Oxford Art Online (enciklopedije likovne umetnosti), Oxford Music Online (enciklopedija glasbe), Oxford English Dictionary (slovar), Slovenska biografija, dLib in druge multidisciplinarne zbirke različnih ponudnikov (EBSCOhost, ProQuest itn.).

Tematske strani (Topic Pages) na enem mestu prikažejo določeno vsebino, ki je na voljo tako v Credu kot v drugih virih.

Na voljo so tudi različni pripomočki (Tools) ki omogočajo iskanje definicij pojmov, oseb, slikovnega gradiva, rekov,  itn. Vmesnik omogoča zvočno predvajanje in prevajanje besedil (Google prevodi). Zanimiva je iskalna možnost mind map, ki prikaže rezultate iskanj v obliki miselnih vzorcev (mreža tematsko povezanih pojmov). Celotna besedila posameznih člankov lahko med drugim shranimo tudi v PDF formatu.

Jezik: angleški
Dostopno tudi: Univerza v Mariboru, Univerza na Primorskem in Univerza v Novi Gorici
Vir nabavlja: za Konzorcij COSEC NUK

Biografije, bibliografije in eseji o avtorjih Glasba Likovne umetnosti Medicina Multidisciplinarna področja Osebnosti Biografski podatki Enciklopedije Slovarji