COBIB.SI - vzajemni katalog slovenskih knjižnic

COBIB.SI (Dostop brez omejitev)
COBIB.SI odd. d. (Dostop z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Oddaljen dostop za vse člane knjižnic UL, CTK in NUK)

Vzajemni katalog COBIB je skupni katalog več kot 430 slovenskih knjižnic, ki so vključene v sistem COBISS. V katalogu je skoraj 4,5 milijona bibliografskih zapisov o monografskih publikacijah (knjige, zemljevidi, slikovno gradivo, videokasete, zvočne kasete, zgoščenke, notno gradivo itn.), serijskih publikacijah (časopisi (revije), časniki, letopisi itn.) in člankih, predvsem iz slovenskih strokovnih časopisov.

Vključuje tudi vedno več podatkov in povezav na celotna besedila elektronskih časopisov in elektronskih knjig, ki so dostopna določenim kategorijam uporabnikov npr. študentom in zaposlenim, v določenih primerih pa vsem članom knjižnic na lokacijah Univerze v Ljubljani, NUK in CTK. Za neposreden dostop do licenčnih elektronskih časopisov in knjig z lokacij, ki niso v sklopu UL, CTK in NUK je potrebna predhodna prijava. Na tej strani izberemo gumb COBIB.SI odd. d. Podrobnosti o takšnem načinu dostopa si lahko preberete v Navodilih za oddaljen dostop.

Za iskanje po tematiki uporabite predmetne oznake ali UDK.

Jezik: slovenščina
Dopolnjevanje: dnevno

Splošne informacije Katalogi in seznami Katalogi knjižnic Viri na internetu Znanstvene bibliografije

Ponudnik: IZUM