Avery Index to Architectural Periodicals

Dostopnost
Avery Index (Dostop z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Oddaljen dostop za vse člane knjižnic UL, CTK in NUK)

Zbirka Avery Index to Architectural Periodicals vsebuje bibliografske podatke z izvlečki iz več kot 2.500 ameriških in mednarodnih strokovnih in znanstvenih revij, kakor tudi iz številnih drugih publikacij, kot na primer: biltenov in katalogov strokovnih združenj in podobno, s področij arhitekture, urejanja krajine, urbanizma, notranje opreme in oblikovanja ter ohranjanja arhitekturne dediščine. Z več kot 20.000 zapisi o preminulih znamenitih arhitektih je tudi dragocen vir biografskih podatkov. Zajema obdobje od leta 1934 dalje, posamezne naslove od začetka izhajanja (npr. American Architect od leta 1876, selektivno celo od l. 1740). Vsebuje tudi celotna besedila člankov, kadar to dovoljujejo založniki.

Dopolnjevanje: tedensko
Jezik: angleščina

Vir nabavlja Centralna tehniška knjižnica.

Arhitektura Seznami in abstrakti člankov

Ponudnik: Getty Research Institute