Testni dostop do zbirke Loeb Classical Library za študente in zaposlene na Filozofski in Teološki fakulteti UL

Objavljeno: 30. november 2017

Študenti in zaposleni na Filozofski in Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani imajo omogočen testni dostop do Loeb classical Library.

Loeb classical Library je zbirka knjig, ki predstavlja celotno klasično dediščino. Uporabnikom približa originalna besedila v latinščini in grščini s prevodi v angleščino. V zbirko so vključena epska poezija in lirika, tragedija, komedija, zgodovina, potovanja, filozofija, medicinska in matematična dela ipd. Vir omogoča iskanje gradiva na podlagi naslovov, avtorjev, posameznih besed ali fraz. poleg enostavnega je na voljo tudi napredno iskanje, dela pa lahko najdete tudi z brskanjem po indeksu avtrojev, grških ali latinskih del ter pregledu letnikov izdaj Loeb Classical Library.

Elektronska zbirka ponuja povsem enako vsebino kot tiskana (v celoti na voljo v NUK) zbirka.

Testni dostop do Loeb classical library bo omogočen do 31. 12. 2017.

loeb