Testni dostop do ProQuest Dissertations and Theses Global

Objavljeno: 21. oktober 2015

Vsem članom knjižnic Univerze v Ljubljani je omogočen testni dostop do zbirke ProQuest Dissertations and Theses Global. Gre za izjemno bogat vir, ki vključuje kar 1,8 milijona celotnih besedil disertacij in diplomskih nalog. Na voljo so besedila disertacij od leta 1740 naprej; povzetki pa tudi za besedila, ki segajo v 17. stoletje (vseh povzetkov in indeksov je 3,7 milijona). Prek Mrežnika je sicer na voljo zbirka ProQuest Dissertations & Theses, ki ponuja dostop do bibliografskih podatkov za omenjene disertacije.

Testni dostop je na voljo do 2. novembra z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK  ali prek oddaljenega dostopa za vse člane knjižnic Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Zbirko ProQuest Dissertations and Theses Global najdete v menijski vrstici (rubrika Databases).

Več informacij o zbirki je dostopnih na spletni strani ponudnika ProQuest.

proquest